موافقت سازمان غذا و داروی آمریکا با به‌کارگیری داروی مالاریا برای درمان کرونا

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه خبری سی‌بی‌اس، دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا روز پنج‌شنبه در نشست خبری کارگروه ویژه کاخ سفید برای مبارزه با کرونا اعلام کرد که سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) با به‌کارگیری داروی کلروکین (Chloroquine) برای درمان بیماری کووید‌ــ‌19 موافقت کرده است.

داروی کلروکین از رایج‌ترین داروهای مورد استفاده برای پیشگیری و درمان بیماری مالاریا به‌شمار می‌رود.

دونالد ترامپ همچنین در بخشی از اظهارات خود از داروی ضدویروس رمدیسیویر (Remdesivir) که برای درمان ابولا مورد استفاده قرار می‌گیرد نام برد و اعلام کرد که سازمان غذا و داروی آمریکا استفاده از این دارو را نیز برای درمان بیماری کووید‌ــ‌19 در دست بررسی دارد.

شیوع ویروس کرونا (عامل بیماری کووید‌ــ‌19) در بیش از 170 کشور و قلمرو در اقصی نقاط جهان باعث شده‌ است که دولت‌ها و همچنین شرکت‌های داروسازی در سراسر جهان به‌دنبال کشف دارویی برای درمان و پیشگیری از این بیماری باشند.

با وجود آزمایش‌های اولیه واکسن‌هایی که ادعا می‌شود برای پیشگیری از شیوع کرونا مؤثر خواهد بود، ورود این واکسن‌ها به بازار و قرار گرفتن آنها در دسترس عموم ممکن است چندین ماه به‌طول بینجامد، به همین دلیل برخی از محققان روی استفاده از داروهای مؤثر در پیشگیری و درمان سایر بیماری‌ها نیز تمرکز کرده‌اند.

بر اساس آخرین آمارهای رسمی منتشر‌شده از سوی منابع دولتی در کشورهای مختلف جهان، تاکنون بیش از 230 هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در اقصی نقاط جهان شناسایی شده‌اند که از این تعداد حدود 9400 نفر جان باخته‌اند.

مرجع خبر: www.tasnimnews.com
  • تعداد بازدید: 2003
  • 1 فروردین 1399